בחר את צבע האתר אתר בצבע כחול על גבי לבן אתר בצבע צהוב על גבי כחול

הגדלה

לחצו כאן להגדלת הטקסט

דבר הנשיאה


דברי הנשיאה    |   מטרות ארגון ומנהל   |   בניין האגודה   |   פרסומים ותקשורת

גב' חנה כץ

 גב' חנה כץ ז"ל

כפי שאמר בזמנו לודויג כהן- עיוור מבוני השיקום לעיוור "אני לא עיוור, אני רק לא רואה".   העיוור הוא, ראשית כל -  אדם אשר רק לא נתברך במאור עיניים.   כאן, מתפקידה של האגודה למען העיוור, כשמה כן היא - לפעול למען אדם זה, להיות לו לעיניים, לעזור לו לנצל את יכולותיו, למען עצמאות מירבית  במשפחה, בחברה, בקהילה ובתעסוקה.

לכל אורך למעלה מ-50 שנותיה, היוותה האגודה בחיפה את אחד הנדבכים הטובים והיציבים בארץ בעשייתה למען הציבור הלוקה בראייה.   יחד עם הקמת המוסדות והשירותים הממשלתיים  והביטחוניים הרשמיים בתחום העיוורון, התייצבו עשרות מתנדבות ופעלו כאן בחיפה, והפעילו במשך הזמן מועדון תעסוקתי, מועדון חברתי עם חוגי תיאטרון, טיולים ומסיבות.   הרבה מחברותי למדו את כתיבת הברייל והעתיקו חומר לתלמידים ומורים, ספרים שלמים, עוד הרבה לפני הקמת הספריה הייחודית.

לכל אורך שנותיה ידעה האגודה והנהלותיה להתקדם בהתאם לרוח התקופה, ליצור את הקשרים, לקיים שותפויות והכל מתוך מטרה אחת - לעזור ולקדם את האדם העיוור.

אני רואה בגאווה כיצד, גם היום, ממשיכה האגודה ברוח המייסדים, לראות את חשיבות האדם כפרט, כדבר ראשון במעלה, תוך שילוב האנשים העיוורים בועדות ובהחלטות משותפות, תוך מתן דגש לצורך בנגישות, בפתיחות ובמודעות לצרכים האמיתיים , פרטיים וכלליים.

הדרך עדיין ארוכה, יש תמיד מה לשפר, תמיד נדמה לנו שאנו לא עושים מספיק ודי, אבל יחד עם אנשים הטובים בתוך האגודה ומחוצה לה - הכל אפשרי ואני מאחלת בכל לבי להמשיך ולראות את האגודה למען העיוור בחיפה, ממשיכה להוביל בעשייה, בחדשנות, בדאגה והעיקר - לזכור תמיד את האדם והמטרה.


חנה כץ, נשיאה

האגודה למען העיוור ולמניעת עיוורון - חיפה

מודיעה בצער על פטירתה של נשיאתנו
הגב' חנה כץ ז"ל
מייסדת, מנהיגה, יקירת העיר חיפה ומעמודי התווך
של העושים למען ציבור העיוורים בחיפה ובארץ.

ההלוויה תתקיים ביום חמישי כ"ד טבת תשע"ה 15/1/2015 בשעה 11:00 בבית הקברות הישן בחיפה (חוף הכרמל).

המשפחה מבקשת להימנע מביקורי תנחומים.

לעד תהיה עמנו.

ההנהלה, החברים והצוות

הגב' חנה כץ, אלמנה ואם לשתיים, סבתא וסבתא רבא, ילידת ירושלים, בוגרת הריאלי חיפה ובעלת תואר בכלכלה, היתה בין מקימי העמותה כאשר משרד הבטחון עבר לטפל בפצועי צה"ל ולא היה מי שיטפל באזרחים הלוקים בראיה.

הגב' כץ, היתה בין יוזמי ומקימי מפעלי "מגדל אור" לשיקום העיוורים, "המרכז לעיוור בישראל" - המרכז מקצועית את כלל הארגונים שעניינם בעיוורון. פעלה עד ימיה האחרונים למען הילד והבוגר העיוור , היוותה "מפעל עליה" פרטי בשילוב ובעזרה לעולים חדשים, וגם העיר חיפה הוקירה אותה בהעניקה את תואר "יקיר העיר חיפה" . בת 105.5 במותה.


יהי זכרה ברוך